Marcin Majchrowski

Dyrektor Artystyczny, Redaktor Drugiego Programu Polskiego RadiaMuzykolog i dziennikarz muzyczny. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Historyczny). Od roku 1993 związany z Programem 2 Polskiego Radia. Prezenter pasm muzycznych i muzyczno-publicystycznych („Poranek Dwójki”, „Wybieram Dwójkę”), prowadzący autorskie audycje muzyczne w paśmie przedpołudniowym („Kanon Dwójki”, „Wolna sobota”, wcześniej „Quodlibet Dwójki”) oraz komentator transmisji i retransmisji koncertów oraz spektakli operowych („Filharmonia Dwójki”, „Wieczór operowy”).  

Twórca audycji monograficznych poświęconych muzyce klasycyzmu i romantyzmu (m.in. „104 Symfonie Józefa Haydna”, „Romantyzm znany i nieznany”, „Moje czasy jeszcze nadejdą czyli symfonika Gustava Mahlera”). Autor wielu wywiadów z artystami-muzykami, naukowcami, ludźmi nauki i kultury, Współautor (wraz z Joanną Grotkowską) cyklu audycji Droga do piękna – przewodnik po twórczości Witolda Lutosławskiego (2013) oraz Sto lat niepodległości. Od Paderewskiego do Zagajewskiego (2018). Jest autorem tekstów publicystycznych, recenzji i wywiadów publikowanych m.in. w „Ruchu Muzycznym”, „MWM Muzyka w Mieście” i na stronie www.dwutygodnik.com.

Laureat Złotego Mikrofonu 2010 – prestiżowej nagrody Polskiego Radia. W wolnych chwilach niepoprawnie nałogowy czytelnik książek.